logo

Depresja - choroba XXI wieku

W ostatnich latach coraz częściej słyszymy o depresji w mediach społecznościowych, radiu i telewizji. Wiele osób wypowiada się na ten temat, ale często brakuje im pełnego zrozumienia tego problemu. Depresja to poważna choroba wymagająca leczenia u specjalisty psychiatry. Jeśli szukasz pomocy w Gorzowie Wielkopolskim, nasza poradnia psychiatryczna jest dla Ciebie idealnym miejscem.

Czym jest depresja?

Czym dokładnie jest depresja? To choroba, która manifestuje się między innymi poprzez obniżony nastrój, lęk i często towarzyszące jej somatyczne dolegliwości. Depresja może mieć różny przebieg - może być przewlekła lub nawracająca, z okresami złego samopoczucia przerywanymi chwilami względnego dobrostanu. Nasz zespół psychiatrów w Gorzowie Wielkopolskim specjalizuje się w leczeniu depresji o różnym nasileniu.

Depresja chorobą cywilizacyjną XXI wieku

W dzisiejszych czasach depresja staje się coraz większym problemem społecznym. Statystyki mówią, że około 1,5 miliona Polaków cierpi na tę chorobę, a według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. Dotyka ona zarówno młodych, jak i starszych ludzi. Niestety, często pozostaje niediagnozowana, gdyż około 30% osób leczących się z innych schorzeń somatycznych wykazuje objawy depresji.

Objawy depresji

Charakterystycznymi objawami depresji są smutek, przygnębienie, utrata zdolności do odczuwania radości, zniechęcenie oraz pesymistyczne spojrzenie na świat. W cięższych przypadkach mogą pojawić się omamy, halucynacje, lęki, a nawet myśli samobójcze. Problemy z koncentracją, zaburzenia snu, utrata apetytu czy nadmierne pobudzenie psychoruchowe również mogą świadczyć o depresji.

Jakie są przyczyny depresji?

Przyczyny depresji są wielorakie i często związane z czynnikami genetycznymi, predyspozycjami psychicznymi, stresem oraz czynnikami środowiskowymi, takimi jak problemy rodzinne, rozwód, utrata bliskiej osoby, trudności w pracy czy kłopoty finansowe. Szczególnie trudnym okresem w życiu człowieka jest okres dojrzewania, gdzie około 20% młodych ludzi może doświadczać stanów depresyjnych.

Warto pamiętać, że objawy depresji mogą towarzyszyć również niektórym chorobom somatycznym, takim jak zaburzenia hormonalne, padaczka, nowotwory OUN, a także w wyniku stosowania niektórych leków. Jeśli Twoje objawy utrzymują się przez dłużej niż dwa tygodnie, nie zwlekaj i zgłoś się po pomoc do specjalisty psychiatry w Gorzowie Wielkopolskim. Nasi lekarze psychiatrzy przeprowadzą szczegółową rozmowę diagnostyczną i postawią odpowiednią diagnozę. W leczeniu depresji stosujemy zarówno odpowiednie leki, jak i psychoterapię. Pamiętaj, że efekty terapii mogą pojawić się po kilku tygodniach, dlatego ważne jest regularne uczestnictwo w spotkaniach.

Do kogo umówić się na leczenie?

W dzisiejszym zgiełku codziennego życia często czujemy się przytłoczeni i zagubieni. Jeśli problemy przekraczają nasze możliwości radzenia sobie, nie wahaj się skorzystać z pomocy specjalisty psychiatry w Gorzowie Wielkopolskim. Odpowiednia diagnoza i terapia psychiatryczna przywrócą równowagę w Twoim życiu, poprawią komfort i nauczą czerpać radość z codziennych chwil. Nie czekaj, zgłoś się po pomoc już dziś! Specjalistą w dziedzinie psychiatrii pracującym w Aesthetic CM jest lek. med. Krzysztof Zioło.

Kontakt

ul. Mostowa 12, piętro 1
Gorzów Wielkopolski, 66-440

+48 797 457 737

info@cmaesthetic.pl

Godziny otwarcia rejestracji telefonicznej: 9:00 - 18:00

Menu

Najnowsze artykuły

Neurochirurg dziecięcy - czym się zajmuje?

USG układu moczowego

Copyright 2024 © Centrum Medyczne Aesthetic

Aesthetic Dent - stomatologia w Gorzowie Wielkopolskim