logo

Badanie Dopplerowskie

Badanie Dopplerowskie w Aesthetic Centrum Medycznym w Gorzowie Wielkopolskim

Badanie Dopplerowskie, znane również jako USG Dopplera, to innowacyjne badanie umożliwiające kompleksową ocenę stanu naczyń krwionośnych, w tym żył i tętnic. Wykorzystuje ono efekt Dopplera, który pozwala na analizę przepływu krwi w badanych naczyniach. Dzięki temu zaawansowanemu technologicznie badaniu, nasi doświadczeni radiolodzy w Aesthetic Centrum Medyczne w Gorzowie Wielkopolskim są w stanie wcześnie wykrywać patologie naczyniowe, co ma kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowia i uniknięcia poważnych powikłań.

Główne wskazania do przeprowadzenia badania Dopplera obejmują podejrzenia zmian miażdżycowych, tętniaków oraz żylaków. Wczesna diagnoza takich problemów jest niezwykle istotna, ponieważ mogą one prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak udary mózgu, zatorowość płucna czy zawał serca. Nasz zespół specjalistów zaleca badanie Dopplera, aby wykrywać i zapobiegać tym schorzeniom, co może uratować życie pacjenta.

Przy pomocy badania Dopplera radiolog może precyzyjnie ocenić zarówno strukturę naczyń, jak i ich drożność. Dzięki temu możliwe jest zidentyfikowanie zwężenia żył i tętnic, a także innych nieprawidłowości w przepływie krwi. Badanie obejmuje głównie tętnice szyjne, podobojczykowe, naczynia wątroby, narządy płciowe oraz kończyny dolne i górne. Dodatkowo, przy wykonywaniu echa serca, można dodatkowo wykonać badanie z Dopplerem naczyń wieńcowych, co pozwala na kompleksową ocenę funkcjonowania serca i krążenia.

Wyniki badania Dopplera są dostępne natychmiast po jego zakończeniu, dzięki czemu pacjent może natychmiastowo skonsultować się z lekarzem, który dokładnie opisze i oceni wyniki badania. W razie potrzeby, nasz zespół specjalistów wskaże odpowiednie dalsze kroki i specjalistyczne leczenie. Jedną z najważniejszych zalet badania Dopplera w naszym Centrum Medycznym Aesthetic jest jego nieinwazyjny charakter. Jest to badanie bezbolesne, a pacjent może je powtarzać bez ograniczeń. Dodatkowo, nie wymaga ono specjalnego przygotowania, z wyjątkiem badania tętnic wątrobowych i nerkowych, gdzie konieczne jest zgłoszenie się na czczo.

Jeśli poszukujesz kompleksowej oceny stanu swoich naczyń krwionośnych, zapraszamy do lek. Rafała Dobrzańskiego w Aesthetic Centrum Medycznym w Gorzowie Wielkopolskim. Nasz wykwalifikowany zespół radiologów z przyjemnością przeprowadzi badanie Dopplera, zapewniając najwyższą jakość opieki zdrowotnej. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na wizytę i zadbać o swoje zdrowie serca i układu krążenia.

Kontakt

ul. Mostowa 12, piętro 1
Gorzów Wielkopolski, 66-440

+48 797 457 737

info@cmaesthetic.pl

Godziny otwarcia rejestracji telefonicznej: 9:00 - 18:00

Menu

Specjalizacje

Badania

Najnowsze artykuły

Jak interpretować wyniki elastografii wątroby?

Neurochirurg dziecięcy - czym się zajmuje?

Copyright 2024 © Centrum Medyczne Aesthetic

Aesthetic Dent - stomatologia w Gorzowie Wielkopolskim