logo

Chirurgia ręki w Gorzowie Wielkopolskim w Aesthetic CM

Ręka - wyjątkowo skomplikowany narząd

Ręka ludzka to jeden z najbardziej niezwykłych narządów - składa się z wielu elementów, takich jak nadgarstek, śródręcze i palce, które współdziałają w harmonii. Całość ręki tworzą 27 kości, mięśnie kłębu kciuka, kłębu palca małego, mięśnie środkowe dłoni, więzadła, ścięgna, naczynia krwionośne i nerwy. Dzięki tej precyzyjnej budowie nasze ręce mogą wykonywać różnorodne czynności, nawet te wymagające niezwykłej dokładności.

Niestety, podobnie jak inne części naszego ciała, ręka może być podatna na choroby i urazy. W takich przypadkach warto skonsultować się z chirurgiem ręki, który specjalizuje się w leczeniu operacyjnym schorzeń dotyczących tej części ciała. Chirurdzy ręki posiadają specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej lub ortopedii, skupiając się jednak głównie na problemach dotyczących ręki.

W Unii Europejskiej istnieje już wyodrębniona specjalizacja o nazwie "Chirurgia ręki", co świadczy o rosnącej wiedzy i zaangażowaniu w tej dziedzinie.

Z czym zgłosić się do chirurga ręki?

Najczęściej spotykanymi chorobami i problemami dotykającymi ręki są:

  • Choroba zwyrodnieniowa stawów rąk.
  • Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS).
  • Zapalenie pochewek ścięgnistych zginacza palca.
  • Zespół cieśni nadgarstka.
  • Choroba Quervaina.
  • Ganglion.
  • Przykurcz Dupuytrena.

Objawami tych schorzeń są najczęściej ból, obrzęk i zaburzenia ruchowe. Jeśli doświadczasz trwającego kilka dni bólu, który nie ustępuje, nasila się, a także towarzyszą mu mrowienie, zaburzenia czucia, obrzęk, zaczerwienienie lub uczucie sztywności ręki, powinieneś jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Jak wygląda diagnoza i badanie?

Wizyta u chirurga ręki w Aesthetic Centrum Medycznym w Gorzowie Wielkopolskim może być kluczowa dla Twojego zdrowia. Specjalista przeprowadzi wywiad, podczas którego omówicie początek dolegliwości, aktualny stan oraz możliwe inne schorzenia ogólnoustrojowe. Następnie przeprowadzi badanie ręki, oceni jej ruchomość, ewentualny obrzęk, a także może skierować Cię na badanie USG, rentgen lub rezonans magnetyczny w celu dokładniejszej diagnozy. W przypadku podejrzenia RZS, chirurg ręki zaleci również odpowiednie badania laboratoryjne. Po postawieniu diagnozy zaproponuje indywidualne leczenie, które może obejmować fizjoterapię, rehabilitację, terapię farmakologiczną, miejscowe podanie leków sterydowych lub nawet zabieg chirurgiczny. Jeśli dolegliwości są związane z rozwojem choroby reumatycznej, chirurg ręki skieruje Cię również do reumatologa, aby zapewnić Ci kompleksowe leczenie.

Nie lekceważ dolegliwości związanych z Twoimi rękami, zwłaszcza jeśli nie wynikają one z urazu. Wczesne rozpoznanie problemu i wdrożenie odpowiedniego leczenia może uchronić Cię przed dalszym postępem choroby, która może prowadzić do uszkodzenia tkanek ręki i znacznego ograniczenia jej funkcji. Nieczynna ręka to już znaczna niepełnosprawność i pogorszenie jakości życia.

Do kogo umówię się na kwalifikację do operacji dłoni lub nadgarstka w Gorzowie Wielkopolskim?

Przyjdź do Aesthetic Centrum Medycznego w Gorzowie Wielkopolskim i zaufaj doświadczonemu chirurgowi ręki. Przywróć pełną sprawność swojej dłoni i ciesz się życiem bez ograniczeń! Polecamy zgłoszenie się do dr n. med. Pawła Deca.

Kontakt

ul. Mostowa 12, piętro 1
Gorzów Wielkopolski, 66-440

+48 797 457 737

info@cmaesthetic.pl

Godziny otwarcia rejestracji telefonicznej: 9:00 - 18:00

Menu

Najnowsze artykuły

Neurochirurg dziecięcy - czym się zajmuje?

USG układu moczowego

Copyright 2024 © Centrum Medyczne Aesthetic

Aesthetic Dent - stomatologia w Gorzowie Wielkopolskim