logo

Dyskopatia szyjna - troska o zdrowie kręgosłupa w Centrum Medycznym Aesthetic

Dyskopatia w odcinku szyjnym kręgosłupa - istota i przyczyny

Dyskopatia to schorzenie krążków międzykręgowych w odcinku kręgosłupa. Krążki te działają jak amortyzatory, pozwalając na ruchomość i unikając tarcia międzykręgowego podczas różnych ruchów. Zmiany zwyrodnieniowe prowadzą do utraty uwodnienia krążków, co skutkuje powstaniem przepukliny, mogącej uciskać rdzeń kręgowy lub korzenie nerwowe, co objawia się dolegliwościami. Ryzyko dyskopatii wzrasta z wiekiem, a także może być związane z predyspozycjami genetycznymi, urazami szyi czy paleniem papierosów i otyłością.

Objawy dyskopatii w odcinku szyjnym kręgosłupa

Głównym objawem dyskopatii jest ból okolicy szyi, który może być punktowy lub rozlany. Ból może ograniczać ruchomość szyi i promieniować do kończyn górnych. Oprócz bólu, mogą występować mrowienie, drętwienie oraz osłabienie siły mięśniowej ręki. Jeśli doświadczasz tych objawów, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem - w Centrum Medycznym Aesthetic w Gorzowie Wielkopolskim możesz skonsultować ten problem z lek. med. Wojciech Andrusewiczem.

Diagnoza i leczenie dyskopatii w odcinku szyjnym kręgosłupa

Rozpoznanie dyskopatii opiera się na wywiadzie i badaniu lekarskim, po którym może być zalecone badanie rezonansu magnetycznego lub RTG. Leczenie może być zachowawcze, włączając farmakoterapię i rehabilitację, lub operacyjne, polegające na usunięciu przepukliny i wszczepieniu implantu stabilizującego kręgi.

Zaufaj Centrum Medycznemu Aesthetic w Gorzowie Wielkopolskim

W Centrum Medycznym Aesthetic w Gorzowie Wielkopolskim oferujemy kompleksowe podejście do leczenia dyskopatii w odcinku szyjnym kręgosłupa. Nasz doświadczony zespół lekarzy oraz nowoczesny sprzęt diagnostyczny zapewniają wysoką jakość opieki medycznej. Skontaktuj się z nami już dziś, aby zadbać o zdrowie Twojego kręgosłupa!

Kontakt

ul. Mostowa 12, piętro 1
Gorzów Wielkopolski, 66-440

+48 797 457 737

info@cmaesthetic.pl

Godziny otwarcia rejestracji telefonicznej: 9:00 - 18:00

Menu

Specjalizacje

Badania

Najnowsze artykuły

Jak interpretować wyniki elastografii wątroby?

Neurochirurg dziecięcy - czym się zajmuje?

Copyright 2024 © Centrum Medyczne Aesthetic

Aesthetic Dent - stomatologia w Gorzowie Wielkopolskim